Browsed by
Autor: Przystanek

Biedronka z kółek

Biedronka z kółek

Wiosna przyszła pełną parą! No i jest pięknie :). W taką pogodę i w taką porę roku, nie wiem jak u Was, ale u nas spacery trwają naprawdę długo i to nie tylko dlatego, że jest słonecznie Zauważyliście, że z każdego zakamarka zaczęły wychodzić przeróżne robaczki, a każdy z nich (zdaniem mojej córki) wart jest uwagi i śledzenia! Trenujemy więc wiosenne mindfulness A naprawdę jest co obserwować. Zachęcam Was do zwolnienia i spędzania spacerów podążając za dzieckiem i robaczkami. Przy maluchach na nowo odkrywa się wiosnę i bliskie spotkania z naturą – to jest niesamowite.

Read more Read more

Połączenie idealne – „Opowiem Ci mamo Co robią Dinozaury” plus zestaw wykopaliskowy.

Połączenie idealne – „Opowiem Ci mamo Co robią Dinozaury” plus zestaw wykopaliskowy.

Książki z ilustracjami Emilii Dziubak to hit w naszym domu. Kiedy z pokoju dobiega mnie pytanie: „mamo, czy to są obrazki pani Dziubek?” Od razu wiem o kogo chodzi Czyż to nie piękne przerobienie-zdrobnienie?!

Co prawda książka, o której dziś będzie mowa, jest przeznaczona dla starszakw, ale myślę, że jest w niej kilka obszarów, które wciągną nawet dwuipółlatkę. Jest piękna, pełna ciekawostek i zabaw – po prostu genialna I choć mało w niej tekstu, to historie płyną z każdej strony.

Read more Read more

Melomaluchy

Melomaluchy

Muzyka jest ważną częścią mojego życia – uwielbiam jej słuchać, śpiewać, tańczyć i relaksować się przy niej. Właściwie to lubię kiedy towarzyszy mi ona przy wielu czynnościach (nawet przy pisaniu tego tekstu, w tle leci muzyka instrumentalna). Ale wiem, że słuchanie muzyki to coś o wiele „większego” i bardziej wartościowego! Przekonuje mnie do tego między innymi poczucie tunelu czasoprzestrzennego jakiego doświadczam słuchając piosenek, których dawno nie słyszałam – nagle znajduje się wspomnieniami, myślami w odległych czasach, kiedy to słuchałam danej piosenki.

Read more Read more

Rzutnik gwiazd – zabawa światłem i cieniem

Rzutnik gwiazd – zabawa światłem i cieniem

Korzystając z ciemnych popołudni bawimy się światłem i cieniem. Przypominamy Wam nasze zabawy z zeszłego ciemnego sezonu 12 zabaw światłem i ciemnością.  A dziś proponujemy Wam własnoręcznie zrobienie rzutnika gwiazd Wspólne robienie takich gwiazdek pozwala doświadczyć wielu emocji i zaciekawia nauką. Pamiętajcie, że bycie w ciemności to dla niektórych dzieci wyzwanie – bądźcie więc czujni i wspierający.

Read more Read more

Kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka

Kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka coraz bliżej… Nasi niestety daleko, dlatego kartkę staramy się przygotować tak, żeby zdążyła dojść pocztą na czas.

Obserwuję jak zmienia się nasza współpraca przy tworzeniu wspólnych dzieł i coraz częściej słyszę „ja sama” ;)  No i oczywiście dzieci mają coraz więcej swoich pomysłów na prace plastyczne i kartki. Trenując samodzielność i kreatywność zmieniają początkowe pomysły po swojemu. I choć efekty nie są jak z żurnala to są ich własne i o to chodzi! W tym roku skupiliśmy się na wystemplowaniu serduszek stemplem, który każdy z Was może wykonać samodzielnie w domu. 

Read more Read more

Kartki Bożonarodzeniowe

Kartki Bożonarodzeniowe

Niedawno na fb przypominałam Wam świąteczne kartki, które przygotowywaliśmy dla bliskich w zeszłym roku. Były to takie Kartki Bożonarodzeniowe 2016 ;) W tym roku robimy inne –chyba najszybsze kartki Bożonarodzeniowe jakie do tej pory robiłam Pomysł został zaczerpnięty z jednego z filmików 5-minute crafts, który wyświetlił mi się przypadkiem na fb. Idea zostaje ta sama – wspólne tworzenie, z aktywnym udziałem dzieci, na tyle ile mogą i na ile im się chce, tak by miały frajdę z tego współtworzenia.

Read more Read more

Ozdobny łańcuch płatków śniegu

Ozdobny łańcuch płatków śniegu

Przygotowywanie zimowych lub świątecznych ozdób to wiele możliwości do wspólnego, rodzinnego działania. To czas na eksperymentowanie, kreatywność i innowacyjność (tak właśnie będzie dziś). Zwłaszcza, że u nas sezon przeziębień w pełni, więc wspólnych domowych chwil do zagospodarowania mamy sporo ? Dziś zaprezentujemy Wam zimowy łańcuch do ozdobienia okien. Śniegu właściwie brak, no zdarzają się czasem przebłyski białej aury, ale nam jeszcze nie udało się z niej skorzystać. A żeby tak na pusto nie marzyć o śniegu, wymyśliliśmy łańcuch imitujący jego płatki. Ozdoba ta jest dość prosta do wykonania i to w dość krótkim czasie. Spróbujcie!

Read more Read more

Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy

Ostatnio czas płynie nam bardzo szybko i nie udało nam się przygotować wpisu o kalendarzu adwentowym z większym wyprzedzeniem.  Ale jeśli jeszcze go nie macie, to czas najwyższy się zorganizować Zostały Wam jeszcze 4 dni, zatem do dzieła. A jeśli nie zdążycie przed końcem listopada, pierwsze i drugie zadanie Waszego kalendarza może brzmieć: wykonajmy razem kalendarz adwentowy – wtedy zahaczycie o kawałek następnego weekendu kiedy czasu jest więcej Nie rezygnujcie zbyt szybko!

Read more Read more