Browsed by
Kategoria: Zabawy

Biedronka z kółek

Biedronka z kółek

Wiosna przyszła pełną parą! No i jest pięknie :). W taką pogodę i w taką porę roku, nie wiem jak u Was, ale u nas spacery trwają naprawdę długo i to nie tylko dlatego, że jest słonecznie Zauważyliście, że z każdego zakamarka zaczęły wychodzić przeróżne robaczki, a każdy z nich (zdaniem mojej córki) wart jest uwagi i śledzenia! Trenujemy więc wiosenne mindfulness A naprawdę jest co obserwować. Zachęcam Was do zwolnienia i spędzania spacerów podążając za dzieckiem i robaczkami. Przy maluchach na nowo odkrywa się wiosnę i bliskie spotkania z naturą – to jest niesamowite.

Read more Read more

Rzutnik gwiazd – zabawa światłem i cieniem

Rzutnik gwiazd – zabawa światłem i cieniem

Korzystając z ciemnych popołudni bawimy się światłem i cieniem. Przypominamy Wam nasze zabawy z zeszłego ciemnego sezonu 12 zabaw światłem i ciemnością.  A dziś proponujemy Wam własnoręcznie zrobienie rzutnika gwiazd Wspólne robienie takich gwiazdek pozwala doświadczyć wielu emocji i zaciekawia nauką. Pamiętajcie, że bycie w ciemności to dla niektórych dzieci wyzwanie – bądźcie więc czujni i wspierający.

Read more Read more

Kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka

Kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka coraz bliżej… Nasi niestety daleko, dlatego kartkę staramy się przygotować tak, żeby zdążyła dojść pocztą na czas.

Obserwuję jak zmienia się nasza współpraca przy tworzeniu wspólnych dzieł i coraz częściej słyszę „ja sama” ;)  No i oczywiście dzieci mają coraz więcej swoich pomysłów na prace plastyczne i kartki. Trenując samodzielność i kreatywność zmieniają początkowe pomysły po swojemu. I choć efekty nie są jak z żurnala to są ich własne i o to chodzi! W tym roku skupiliśmy się na wystemplowaniu serduszek stemplem, który każdy z Was może wykonać samodzielnie w domu. 

Read more Read more

Kartki Bożonarodzeniowe

Kartki Bożonarodzeniowe

Niedawno na fb przypominałam Wam świąteczne kartki, które przygotowywaliśmy dla bliskich w zeszłym roku. Były to takie Kartki Bożonarodzeniowe 2016 ;) W tym roku robimy inne –chyba najszybsze kartki Bożonarodzeniowe jakie do tej pory robiłam Pomysł został zaczerpnięty z jednego z filmików 5-minute crafts, który wyświetlił mi się przypadkiem na fb. Idea zostaje ta sama – wspólne tworzenie, z aktywnym udziałem dzieci, na tyle ile mogą i na ile im się chce, tak by miały frajdę z tego współtworzenia.

Read more Read more

Ozdobny łańcuch płatków śniegu

Ozdobny łańcuch płatków śniegu

Przygotowywanie zimowych lub świątecznych ozdób to wiele możliwości do wspólnego, rodzinnego działania. To czas na eksperymentowanie, kreatywność i innowacyjność (tak właśnie będzie dziś). Zwłaszcza, że u nas sezon przeziębień w pełni, więc wspólnych domowych chwil do zagospodarowania mamy sporo ? Dziś zaprezentujemy Wam zimowy łańcuch do ozdobienia okien. Śniegu właściwie brak, no zdarzają się czasem przebłyski białej aury, ale nam jeszcze nie udało się z niej skorzystać. A żeby tak na pusto nie marzyć o śniegu, wymyśliliśmy łańcuch imitujący jego płatki. Ozdoba ta jest dość prosta do wykonania i to w dość krótkim czasie. Spróbujcie!

Read more Read more

Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy

Ostatnio czas płynie nam bardzo szybko i nie udało nam się przygotować wpisu o kalendarzu adwentowym z większym wyprzedzeniem.  Ale jeśli jeszcze go nie macie, to czas najwyższy się zorganizować Zostały Wam jeszcze 4 dni, zatem do dzieła. A jeśli nie zdążycie przed końcem listopada, pierwsze i drugie zadanie Waszego kalendarza może brzmieć: wykonajmy razem kalendarz adwentowy – wtedy zahaczycie o kawałek następnego weekendu kiedy czasu jest więcej Nie rezygnujcie zbyt szybko!

Read more Read more

Mieszkańcy drzewa Puzzle XXL

Mieszkańcy drzewa Puzzle XXL

Jedną z bardziej ulubionych naszych aktywności w ponure popołudnia jest układanie puzzli. Znaleźliśmy piękne puzzle, idealne na zbliżające się długie wieczory.

To co na początku jesieni bardzo rzuca mi się w oczy, to zmieniające się drzewa.  Ich kolorowe, mieniące się w promieniach słońca liście – lubię przyglądanie się jak spadają z drzew i wykonują przy tym swój powietrzny taniec. Lubię zbieranie tych liści z trawnika i oczekiwanie aż znowu na ogołoconych gałęziach pojawią się zielone kropki. Drzewa są więc przez długi czas głównym bohaterem naszych obserwacji.

Read more Read more

Zabawy muzyczne dla laików – i Ty zostań artystą w oczach swojego dziecka!

Zabawy muzyczne dla laików – i Ty zostań artystą w oczach swojego dziecka!

Jak ważna jest muzyka w rozwoju dziecka? Wiele osób teraz trąbi o tym, że muzyka, plastyka, ruch, sensoryka – wszelkie aktywności dla maluchów są niezbędne moim zdaniem – nie są niezbędne, ale jeśli mamy możliwość skorzystać z którejś bez większych trudności, warto spróbować. Dziecku kontakt ze sztuką w formie zabawy nie zaszkodzi, a można przemycić elementy nauki w taki sposób, że nawet rodzic nie zorientuje się, że wchodzimy w sferę edukacji. Zapraszam do lektury artykułu o zabawach muzycznych i wyższości śpiewania nad puszczaniem muzyki z odtwarzacza.

Read more Read more

5 jesiennych prac plastycznych, czyli liście w roli głównej!

5 jesiennych prac plastycznych, czyli liście w roli głównej!

Jestem przekonana, że rytm natury i zmieniające się pory roku mają sens: nasza codzienność i nasze aktywności zmieniają się tak, jak pory roku. Dzięki temu nasze dzieci rozwijają swoje umiejętności w różnoraki sposób. Jesienią coraz więcej czasu spędzamy w domu i prace plastyczne wracają do łask. Latem całkiem nie było na nie czasu, bo dużo czasu spędzaliśmy aktywnie na świeżym powietrzu. W  związku z tym, że aktualnie dookoła nas pełno liści, proponuję Wam dziś 5 prostych prac plastycznych dla Was i Waszych maluchów, w których wykorzystacie właśnie jesienne liście.

Read more Read more