Browsed by
Kategoria: Do poczytania

Jesienne mindfulness

Jesienne mindfulness

Jesienią bardzo łatwo o narzekanie i marudzenie – razem z opadającymi liśćmi przychodzą do nas wiatry i deszcze, coraz wcześniej robi się ciemno i ogarnia nas tęsknota za ciepłymi, słonecznymi dniami. Dziś chcę napisać Wam o tym, jak odnaleźć dobre strony tego czasu – bo warto pamiętać, że nawet jesień ma swoje dobre strony!

Początek jesieni jest piękny, zachwyca kolorami i kołysze szumem wiatru i szelestem liści.

Read more Read more

Dzień Dziecka – obdarujcie dzieci czymś co zmieni Waszą codzienność

Dzień Dziecka – obdarujcie dzieci czymś co zmieni Waszą codzienność

Dzień Dziecka już tuż tuż. Niektórzy może nadal poszukują prezentów dla swoich maluchów i przeczesują blogi parentingowe by zaczerpnąć inspiracji… Zapraszam do nas Choć u nas nie o prezentach ale o obdarowywaniu się!

Zacznę jednak od opisania Wam najwspanialszego prezentu jaki dostałam ostatnio na Dzień Matki od swojego przedszkolaka. Wstał rano bardzo podekscytowany wołając: „Dziś Dzień Mamy! Jak mogę złożyć Ci życzenia?” Powiedziałam:

Read more Read more

Przygotujcie się na Dzień Matki!

Przygotujcie się na Dzień Matki!

Ponieważ już niedługo Dzień Matki, pomyślałam o wpisie z tej okazji. Na początku chciałam napisać rodzaj odezwy do mężów i partnerów, żeby zorganizowali ten czas z myślą o matkach swoich dzieci. Ale przecież nie zawsze ten partner jest, a jak jest, to nie zawsze mu się chce, a jeśli nawet mu się chce, to nie zawsze potrafi, a jak potrafi… W każdym razie zrezygnowałam z tej opcji. Nie to żeby była zła, ale doszłam do wniosku, że musi być jakaś lepsza.

Read more Read more

Warto chodzić z dziećmi do muzeum!

Warto chodzić z dziećmi do muzeum!

Artykuł ukazał się na portalu dziecisawazne.pl Warto chodzić z dziećmi do muzeum!

Niektórym wizyta w muzeum kojarzy się głównie z pewnego rodzaju sztywnością; dla części z nas to po prostu nuda, dla innych – zaciekawienie zmieszane z poczuciem skrępowania i niepewnością, czy to w ogóle miejsce na rodzinną wizytę. Jak wybrać się tam z maluchem? I czy w ogóle warto?

Read more Read more

O podążaniu za dzieckiem w zabawie

O podążaniu za dzieckiem w zabawie

Artykuł ukazał się na portalu dziecisawazne.pl Co utrudnia dorosłym zabawę z małym dzieckiem? Posiadanie konkretnego pomysłu, jak zabawa ma wyglądać

Co utrudnia dorosłym zabawę z małym dzieckiem? Posiadanie konkretnego pomysłu, jak zabawa ma wyglądać.

Bawić się można na wiele sposobów – grać w piłkę, czytać bajki, budować z klocków lub rysować. Do tego w domu czeka tyle ciekawych i kolorowych zabawek. Tylko co zrobić, kiedy maluch jeszcze nie wie, jak ich wszystkich używać, i nie rozumie podawanych mu instrukcji? Dzieci wchodzące w świat zabawy, czyli od urodzenia do trzeciego roku życia, bawią się po swojemu i tak jak potrafią – bywa, że jest to nieatrakcyjne dla rodziców.

Read more Read more