Browsed by
Kategoria: Trochę kultury

Połączenie idealne – „Opowiem Ci mamo Co robią Dinozaury” plus zestaw wykopaliskowy.

Połączenie idealne – „Opowiem Ci mamo Co robią Dinozaury” plus zestaw wykopaliskowy.

Książki z ilustracjami Emilii Dziubak to hit w naszym domu. Kiedy z pokoju dobiega mnie pytanie: „mamo, czy to są obrazki pani Dziubek?” Od razu wiem o kogo chodzi Czyż to nie piękne przerobienie-zdrobnienie?!

Co prawda książka, o której dziś będzie mowa, jest przeznaczona dla starszakw, ale myślę, że jest w niej kilka obszarów, które wciągną nawet dwuipółlatkę. Jest piękna, pełna ciekawostek i zabaw – po prostu genialna I choć mało w niej tekstu, to historie płyną z każdej strony.

Read more Read more

Melomaluchy

Melomaluchy

Muzyka jest ważną częścią mojego życia – uwielbiam jej słuchać, śpiewać, tańczyć i relaksować się przy niej. Właściwie to lubię kiedy towarzyszy mi ona przy wielu czynnościach (nawet przy pisaniu tego tekstu, w tle leci muzyka instrumentalna). Ale wiem, że słuchanie muzyki to coś o wiele „większego” i bardziej wartościowego! Przekonuje mnie do tego między innymi poczucie tunelu czasoprzestrzennego jakiego doświadczam słuchając piosenek, których dawno nie słyszałam – nagle znajduje się wspomnieniami, myślami w odległych czasach, kiedy to słuchałam danej piosenki.

Read more Read more

5 książek dla dzieci na jesienne popołudnia

5 książek dla dzieci na jesienne popołudnia

Listopad to ta cześć jesieni, która jest już zdecydowanie mniej kolorowa i swą ponurowatością przyspiesza moje myślenie o białej zimie i świątecznej aurze. Ale żeby nie wybiegać tak bardzo naprzód i pobyć jeszcze tu i teraz, polecam Wam kilka książek na jesienne popołudnia o jesiennej bądź około jesiennej tematyce. Na początek dwie całkiem różne małe kartonówki, potem coś dla bardziej zaawansowanych czytelników i na koniec duże kartonówki bez słów

Read more Read more

Mieszkańcy drzewa Puzzle XXL

Mieszkańcy drzewa Puzzle XXL

Jedną z bardziej ulubionych naszych aktywności w ponure popołudnia jest układanie puzzli. Znaleźliśmy piękne puzzle, idealne na zbliżające się długie wieczory.

To co na początku jesieni bardzo rzuca mi się w oczy, to zmieniające się drzewa.  Ich kolorowe, mieniące się w promieniach słońca liście – lubię przyglądanie się jak spadają z drzew i wykonują przy tym swój powietrzny taniec. Lubię zbieranie tych liści z trawnika i oczekiwanie aż znowu na ogołoconych gałęziach pojawią się zielone kropki. Drzewa są więc przez długi czas głównym bohaterem naszych obserwacji.

Read more Read more

Miłość

Miłość

„Miłość” Astrid Desbordes, wydawnictwo entliczek

Widziałam okładkę tej książki wielokrotnie. Śmigała mi ona wiele razy przed oczami kiedy przeglądałam internet, a mimo to jakoś ją ciągle omijałam. Nie wiem co mnie powstrzymywało, ale jeśli macie podobnie, to serdecznie zapraszam Was do zmiany – bo książka jest cudowna i warto ją znać

Myślę, że to wielka umiejętność w tak niewielkiej liczbie zdań zawrzeć czym jest miłość rodzicielska. Bo zdań jest tu naprawdę niewiele, a mimo to książka wypełniona jest treścią po brzegi.

Read more Read more

Gra cieni

Gra cieni

„Gra cieni” Herve Tullet, wydawnictwo Insignis.

Kiedy po raz pierwszy trzymałam w ręku jedną z książek Herve Tulleta, zachwyciłam się jej prostotą, a jednocześnie interaktywnością i angażującą malucha formułą. Przewertowałam wtedy internet w poszukiwaniu informacji na temat autora oraz jego pozostałych książek. Pamiętam jak zachwyciły mnie zdjęcia książki pod tytułem „The game of shadows”,  która nie była wtedy dostępna na polskim rynku. Miałam ją w pamięci i czekałam na jakąś sposobność by ją zobaczyć na żywo. Aż tu nagle: tadam!!!

Read more Read more

Kubuś idzie do przedszkola

Kubuś idzie do przedszkola

Kubuś idzie do przedszkola V.Costetti i M. Rinaldini, wydawnictwo Czarna Owieczka

Długo zastanawiałam się, czy opisać tę książkę na blogu, ale czas adaptacji do przedszkola już tuż tuż i wiem, że wielu rodziców po nią sięga. Dość często jest też ona polecana przez Panie przedszkolanki na spotkaniach adaptacyjnych – dlatego przyda się tu szeroki komentarz, który pozwoli Wam wziąć z tej książki to, co najlepsze

Read more Read more

Najlepsze muzeum na lato

Najlepsze muzeum na lato

Jak pewnie już wiecie, bardzo lubimy zwiedzać muzea i galerie, również razem z naszymi dziećmi. Kiedy jednak przychodzi lato i na dworze jest piękna pogoda, trochę nam szkoda spędzać ten czas pod dachem.  Wtedy przebywamy głównie na świeżym powietrzu, blisko natury. Jeśli mamy taką możliwość, to chętnie odwiedzamy też wieś, czasem nawet taką sprzed dobrych stu lat. A gdzie taką można znaleźć? W naszym ulubionym letnim muzeum, czyli w skansenie!

Read more Read more