Mieszkańcy drzewa Puzzle XXL

Mieszkańcy drzewa Puzzle XXL

Jedną z bardziej ulubionych naszych aktywności w ponure popołudnia jest układanie puzzli. Znaleźliśmy piękne puzzle, idealne na zbliżające się długie wieczory.

To co na początku jesieni bardzo rzuca mi się w oczy, to zmieniające się drzewa.  Ich kolorowe, mieniące się w promieniach słońca liście – lubię przyglądanie się jak spadają z drzew i wykonują przy tym swój powietrzny taniec. Lubię zbieranie tych liści z trawnika i oczekiwanie aż znowu na ogołoconych gałęziach pojawią się zielone kropki. Drzewa są więc przez długi czas głównym bohaterem naszych obserwacji. Stąd też tematyka drzewa pojawia się w naszym domu i na blogu. Dzisiaj w wersji dla młodszych – w postaci puzzli, ale nie byle jakich! Spójrzcie sami: mieszkańcy drzewa, przepiękne puzzle XXL.

Mają kilka bardzo istotnych zalet. Pierwsza jest taka, że są piękne (wspominałam już? ) Obraz autorstwa Anny Rudak robi na mnie ogromne wrażenie. Postaci mają tu cechy bajkowe (piją kawę albo kakao, zbierają owoce do koszyczków, bujają się na hamaku), jednocześnie nie mają w sobie zdziecinniałości ani kiczowatości. Bardzo lubię, kiedy obrazki na zabawkach i ilustracje w książkach dla dzieci są wykonane z takim smakiem, artyzmem i kunsztem. Obcowanie z takimi dziełami to dla dziecka pierwsze spotkania ze sztuką, która kształtuje ich wrażliwość estetyczną.

Drugą zaletą jest ich wielkość. Są naprawdę duże! Po złożeniu powstaje z nich obraz wielkości 64×48 cm. Dzieciaki mają wielką satysfakcję z ułożenia tak dużej pracy. Podziwianie własnej skuteczności idzie w parze ze szczegółowym przyglądaniem się mieszkańcom tego drzewa, a jest ich naprawdę wielu.  My zadajemy sobie zagadki – kto gdzie mieszka, z kim się spotyka itp. Starszaki mogą też liczyć zwierzaki albo snuć historię o czym to króliki rozmawiają przy kawce

Puzzle zrobione są grubego kartonu i są naprawdę solidne. Grubość pojedynczego elementu oraz jego wielkość sprawiają, że rączki dwulatka świetnie dają sobie z nimi radę i swobodnie manipulują nimi na różne strony aby odpowiednio je dopasować.

Bardzo podoba mi się też to, że jest to polska propozycja. Z tej serii widziałam, że są jeszcze Puzzle XXL Plac zabaw. Oby takich więcej!

Puzzle to zabawa, która bardzo wszechstronnie rozwija dzieciaki i ma wpływ na wiele znaczących  umiejętności potrzebnych w edukacji szkolnej. Układając puzzle dzieci trenują spostrzegawczość i koncentrację uwagi, analizę wzrokową, sprawność dłoni,  precyzję i dokładności, koordynację wzrokowo-ruchową oraz pamięć.  A ćwiczenie tych wszystkich umiejętności dzięki tak ciekawej i wciągającej zabawie odbywa się mimochodem! Moja dwulatka jest mieszkańcami drzewa wprost zachwycona.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis bądź był dla Ciebie pomocny – daj nam znać klikając „Lubię to” lub udostępniając go dalej w świat z profilu https://www.facebook.com/PrzystanekRodzica/

Inne w tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *