Kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka

Kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka coraz bliżej… Nasi niestety daleko, dlatego kartkę staramy się przygotować tak, żeby zdążyła dojść pocztą na czas.

Obserwuję jak zmienia się nasza współpraca przy tworzeniu wspólnych dzieł i coraz częściej słyszę „ja sama” ;)  No i oczywiście dzieci mają coraz więcej swoich pomysłów na prace plastyczne i kartki. Trenując samodzielność i kreatywność zmieniają początkowe pomysły po swojemu. I choć efekty nie są jak z żurnala to są ich własne i o to chodzi! W tym roku skupiliśmy się na wystemplowaniu serduszek stemplem, który każdy z Was może wykonać samodzielnie w domu. 

Potrzebujecie:

  • rolkę po papierze toaletowym,
  • sztywną kartkę kolorowego papieru;
  • czerwoną farbę, (mogą być różne kolory)
  • pojemniczek na który wylejecie trochę wybranej farby;
  • nożyczki, ewentualnie klej.

Tubkę po papierze toaletowym zaginacie tak, aby jej kształt przypominał serce i stempel gotowy.

 

My przygotowaliśmy dwa wzory kartek A wyszło tak z prostego powodu – jedna została wystemplowana zanim zdążyłam ustalić z dziećmi dokładny kształt kartki Wykorzystaliśmy ją, w końcu to praca wnucząt

Wersja pierwsza:

Maczacie tubkę w farbie i stawiacie serduszka jak chcecie: regularnie bądź nie Czekacie aż wyschną. My następnie wpisaliśmy w serduszka z jakiej okazji jest ta kartka i zrobiliśmy kolorowe serduszka odbijając opuszki palców tak, aby tworzyły serduszko.

 

Wersja druga:

Kolorową sztywną kartkę zaginacie tak aby otwierała się ono jak okno. Na prawym i lewym skrzydle odbijacie kształt serduszek z tubki po papierze toaletowym. My przygotowaliśmy jeszcze  małą karteczkę w innym kolorze, na której napisaliśmy „Dzień Babci 2018” i przykleiliśmy jej połowy na skrzydłach naszej kartki. Następnie opuszkami palców zrobiliśmy kolorowe serduszka tak jak w kartce wyżej.

 

 

W związku z tym, że chęci do stemplowania było dużo, poowstało wiele kartek pełnych serc. Dzieci wyserduszkowały też środki kartek i po wyschnięciu wkleiliśmy tam życzenia i zdjęcia dzieciaczków.

Polecamy przygotowywanie kartek własnoręcznie. Zostawiamy na nich fragment siebie i budujemy więzi rodzinne. To pamiątka na całe życie, również dla autorów, którzy odkrywając je z babciami i dziadkami po latach będą zdumieni, dumni i być może wzruszeni. Tworząc kartki rozwijamy kreatywność, trenujemy motorykę małą i poczucie sprawczości.

Ps. W ramach trenowania kreatywności dwulatka wymyśliła, żeby pokolorować całą tubkę na czerwono i wręczyć to trójwymiarowe serce Babci i Dziadkowi. Myślę, że przypomniała sobie jak kiedyś robiłyśmy zwierzaki z tubek kolorując je w całości (np. sowę, która była o tu ) Teraz zastosowała to w swojej wersji Bardo lubię obserwować jak dzieci się rozwijają i cieszy mnie właśnie takie samodzielne wykorzystywanie różnych pomysłów w nowych kontekstach.

Ps. Odkryliśmy ostatnio, że znaczki pocztowe można kupić przez internet co bardzo usprawniło nam rozsyłanie kartek świątecznych. Tym razem również skorzystamy z tej możliwości – omijamy kolejki na poczcie i wystarczy tylko wrzucić do skrzynki

Jeśli spodobał Ci się ten wpis bądź był dla Ciebie pomocny – daj nam znać klikając „Lubię to” lub udostępniając go dalej w świat z profilu https://www.facebook.com/PrzystanekRodzica/

Inne w tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *