O przystanku

O przystanku

Przystanek rodzica to chwilowy postój dorosłego, w codziennym zabieganiu, na drodze rozwoju dziecka ? Chwilowy, ponieważ maluchy rosną bardzo szybko, ale też dlatego, że rodzice żyją na wysokich obrotach. Tutaj można przystanąć i zaczerpnąć inspiracji. To miejsce stworzone z myślą o tych, którzy chcą spędzać czas ze swoimi dziećmi, ale często brakuje im pomysłów i niejednokrotnie czują, że każda kolejna minuta zabawy jest udręką zamiast przyjemnością.

Sami spędzając czas ze swoimi pociechami wiemy, że czasem potrzebna jest inspiracja i chcemy, aby Przystanek Rodzica dawał impuls do bycia razem z dzieckiem.

Wiemy, że są różni dorośli: jedni pełni pomysłów i zapału do zabawy, a inni pełni… zapału ? Dlatego, to co  będziemy tu opisywać, dla niektórych to pewnie będą banały, błahostki, drobnostki. Być może jednak dla innych nawet najprostsze zabawy mogą okazać się odkrywcze. Dlatego zależy nam na tym, żeby i one znalazły tu swoje miejsce. Chcemy przypomnieć, że pozornie proste zabawy doskonale oswajają dziecko ze skomplikowanym światem i wspierają jego rozwój. Z drugiej strony, niektóre nasze propozycje mogą się komuś wydać zbyt trudne lub nierealne do zrealizowania.  Zresztą, jak pewnie sami wiecie, na przystankach można spotkać przeróżne osoby… Mamy nadzieję, że na tym każdy znajdzie coś dla siebie.

Będziemy się tutaj koncentrować na trzech pierwszych latach życia małego człowieka, kiedy najbardziej potrzebuje on zaangażowania dorosłych w jego zabawę, a jednocześnie jeszcze nie jest gotowy do wielu aktywności.

Zabawy nie są podzielone ze względu na wiek, ponieważ wiele z nich można wykorzystać i dla całkiem małych, i nieco starszych maluchów. Poza tym, jesteśmy przekonani, że sami najlepiej ocenicie, czy są one odpowiednie dla Waszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *